https://www.avizee.com/wp-content/themes/avize-modelleri
Anasayfa Ok Ok Antre Avize Modelleri

Dairelerin güneş ışınlarını yeterince alması hem aydınlatma hem de ısı için gereklidir. Ancak çoğu zaman bu katkının yapılamadığına şahit oluyoruz. Işık doğru açılarla pencere camına çarpmadığı için ısınma ve aydınlanmada ihtiyaçlar hasıl oluyor. Aydınlatma ihtiyacını gidermek amacıyla yıllardır kullanılan lambalar, çıplak haliyle göz estetiğini bozduğu için avizeler tercih ediliyor. Özellikle antre avize modelleri oldukça kullanışlıdır; çünkü antreler güneş ışınlarının en az ulaştığı kapalı mekandır. Bu nedenle ışık oranının daha yüksek seviyede tutulması gerekir.

Dairenin dekorasyonu yapılacaksa avize konusunda titizlikle durulması gerekir. Karanlık bir odada, hiçbir değerli eşyanın güzelliğinden söz edilemez; yeterli ışık içeri alınmamışsa da benzer durum söz konusudur. Renkler ışığın geliş açısına göre ve nesnenin soğurma yetisine göre değiştiği için cisimleri ön plana çıkarmada ışığın katkısı büyüktür. Uyku için loş bir ışık seçebilirsiniz ancak kitap okuyan birisinin güçsüz bir ışıkta sağlıklı hareket edebilmesi imkansızdır. Bu hususları göz önüne alarak antre avize çeşitleri arasından bir tanesini seçerseniz, gerçekten doğru bir tercih yaparsınız. Önemli olan ihtiyaç ve dekorasyonun birlikte yürütebilmektir.

Oldukça şık, kullanışlı ve uzun ömürlü olan avizeler, lambalar gibi değildir. Aşırı voltaj belki ampulün işlevini bozabilir ancak antre avizeler dayanıklıdır. Avizelerin aydınlatmaya yaptığı estetik katkı düşünüldüğünde, yıllardır tercih edilmesindeki sebep ortaya çıkar. İç dekorasyon ve aydınlatma küçük bir dokunuşla evinize gelecek.

Yorumlar (1 Yorum)
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?