https://www.avizee.com/wp-content/themes/avize-modelleri
Anasayfa Ok Ok Cam Avize Modelleri

Odaların ışık alma kapasitesi ve açısı oldukça önemlidir. Zira bu sayede ısınma ve aydınlanma sorununa büyük ölçüde karşılık verilir. Gündüzleri aydınlatma sorunu kendini belli etmese de güneş gökyüzünden çekildiğinde ihtiyaçlar ortaya çıkmaktadır. Lambaların gözü yorması ve estetik çizgilerden uzak olması günümüzde cam avize modelleri ile telafi edilmektedir. Yüksek ısıyla eritilerek şekillenen camlar, hem lambanın hem de avizenin yapımında kullanılmaktadır. Isıya dayanıklı olması, estetik görünmesi ve diğer alaşımlarla uyum gösterebilmesi cam avizelerin popülerliğini açıklamak için yeterlidir.

Avizeler yıllardır kullanılan, iç dekorasyonun vazgeçilmez ürünleridir. Küçük olmaları, önemini azaltmıyor, aksine daha da ön plana çıkarıyor. Güneşin kaybolduğu dakikalarda odanın içine doğan camdan güneş ile zaman kavramı tamamen değiştiriliyor. İmal edilen cam avize çeşitleri her odaya ve eşyaya uyum sağlayabildiği için hanımların gözdesidir. Cam işçiliğinin en nadide örnekleri genellikle avizelerde kendini gösterir. Gündelik hayatın yoğun olarak geçtiği mekanlarda avizelerin varlığını inkar edemeyiz. Eğer odanın mevcut konumu ve eşyalar ile gerekli kombin yapılabilmişse, avizeler yeni gelin gibi varlığıyla evi aydınlatacaktır.

Modern hayatın bir parçası haline gelen iç dekorasyonun artık her noktası önem istiyor. Küçük bir dokunuş ile ortam farklı bir ambiyansa kavuşabileceği gibi önemsiz görünen bir ayrıntı da odanın estetiğini bozabilir. Oldukça modern ve dayanıklı olan cam avizeler odasında değişiklik yapmak isteyenler için gerçekten güzel bir üründür.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?